Reklama

Łomża. Do naszych domów zapukają ankieterzy! O co chodzi?

15/09/2020 12:03

Od września 2020 roku do kwietnia 2021 roku przeprowadzona zostanie inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie Łomży. Obejmie ona budynki jednorodzinne i wielorodzinne posiadające indywidualne systemy grzewcze.

O szczegółach informują urzędnicy Urzędu Miejskiego w Łomży, którzy podają, że miasto  realizując szereg przedsięwzięć na rzecz poprawy jakości powietrza, w tym przeciwdziałania zjawisku niskiej emisji, przystąpiło do realizacji zadania pn. „Szczegółowa inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie miasta Łomża wraz z opracowaniem bazy danych w narzędziu informatycznym”. To właśnie w ramach tego zadania przeprowadzona zostanie inwentaryzacja systemów grzewczych na terenie miasta.

Inwentaryzacja rozpocznie się we wrześniu 2020 roku i zakończy w kwietniu 2021 roku. Obejmie ona budynki jednorodzinne i wielorodzinne posiadające indywidualne systemy grzewcze. Urzędnicy podkreślają, że z inwentaryzacji wyłączone są adresy korzystające z ciepła sieciowego dostarczanego przez MPEC Łomża.

Reklama

" Dane z zabudowy jednorodzinnej będą zbierane przez ankieterów. Godziny pracy ankieterów od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00-19:00 oraz w niedzielę w godzinach 10:00-16:00. Ankieterzy nie zbierają żadnych danych osobowych w postaci personaliów, danych teleadresowych czy podpisów. Dodatkowo każdy z ankieterów będzie posiadał Identyfikator z indywidualnym numer ID oraz list upoważniający podpisany przez Prezydenta Miasta. Autentyczność ankietera będzie można potwierdzić w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łomży oraz Straży Miejskiej." - czytamy w komunikacie.

Ratusz podaje, że jeśli mieszkańcy nie zechcą poświęcić czasu ankieterowi, to mogą wypełnić samodzielnie ankietę dostępną TUTAJ (KLIKNIJ)

Reklama

" W przypadku pytań lub problemów z wypełnieniem ankiety prosimy o kontakt z firmą przeprowadzającą Inwentaryzację na terenie naszego miasta: Atmoterm S.A. tel.: 604 938 933. Planowana inwentaryzacja  pozwoli poznać rzeczywistą skalę stosowania paliw stałych na terenie Łomży oraz sprecyzować już podjęte działania w zakresie poprawy jakości powierza." - informuje ratusz.

Urzędnicy liczą na zaangażowanie mieszkańców i dziękują za poświęcony czas

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama