U czterech pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży potwierdzono dotąd zakażenie koronawirusem - wynika z uzyskanych przez nas informacji. Dziś służby wojewódzkie poinformowały o kolejnych przypadkach koronawirusa w regionie.
U czterech pracowników MPWiK w Łomży potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jedną z tych osób jest Maciej Borysewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży. Oznacza to, że oprócz Borysewicza jeszcze 3 osoby pracujące w miejskiej spółce otrzymały pozytywny wynik testu. Zakażenia mają nie wpływać negatywnie na pracę spółki. Testy przeprowadzane są na bieżąco. Pozostałe przebadane 40 osób z przedsiębiorstwa uzyskało wynik ujemny.
Koronawirus w regionie
Dziś służby wojewódzkie poinformowały o kolejnych 14 przypadkach w województwie. Jest tam kobieta w sile wieku z Łomży:
PUW ujawnił jak dotąd trzy aktywne zakażenia wśród mieszkańców naszego miasta, podczas gdy w MPWiK potwierdzone miały być już 4 przypadki.
Dziesiąty zgon w Podlaskiem
Potwierdzony został również dziesiąty przypadek wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim.
- To kobieta w wieku 91 lat, mieszkanka powiatu Białostockiego, była hospitalizowana w szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące - informuje WSSE w Białymstoku
fot. MPWiK Łomża