Reklama

Łomża: Strażnicy miejscy nie byli obojętni. Pomogli wychłodzonemu mężczyźnie

17/01/2020 09:29

Wszystko wydarzyło się wczoraj rano. Około godz. 8:20 strażnicy miejscy otrzymali informację, że w osłonie śmietnikowej przy ul. Dmowskiego może znajdować się osoba bezdomna. Wysłany na miejsce patrol znalazł nieprzytomnego mężczyznę w stanie mocnego wychłodzenia organizmu.

- Strażnicy udzielili tej osobie pomocy przedlekarskiej, sprawdzili funkcje życiowe i użyli koca termicznego. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe - relacjonuje Paweł Żebrowski, komendant Straży Miejskiej Łomży.

Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego strażnicy monitorowali czynności życiowe mężczyzny. Został on następnie przewieziony do szpitala. Niskie temperatury są realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia, szczególnie osób bezdomnych.

 - Straż Miejska w Łomży w ramach codziennych czynności prowadzi kontrole miejsc przebywania takich osób. Spotkanym bezdomnym każdorazowo proponowane jest miejsce w noclegowni lub chociażby przewiezienie do ogrzewalni - informuje komendant Paweł Żebrowski.

Reklama

Straż Miejska Łomży apeluje do mieszkańców o reagowanie w takich przypadkach i przekazywanie informacji odpowiednim służbom, chociażby za pośrednictwem telefonu 112.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości