- Punkt szczepień jest już gotowy do przyjęcia pacjentów, czekamy tylko na formalną decyzję ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia i dostawę wystarczającej ilości szczepionek - mówi wiceprezydent Andrzej Stypułkowski o nowo powstałym punkcie szczepień powszechnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży.
Wraz z początkiem tego tygodnia w całym kraju powstało 16 nowych pilotażowych punktów szczepień powszechnych, które przyspieszają Narodowy Program Szczepień. Docelowo całej Polsce ma być ich ponad 600. Dołączą one do ponad 6,7 tys. działających już placówek, gdzie wykonywane są szczepienia przeciw COVID-19.
Taki punkt organizowany jest również przez włądze naszego miasta w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Z informacji posiadanych przez wiceprezydenta Stypułkowskiego wynika, że punkt szczepień w "Jedynce" może ruszyć już 1 maja. Wszystko jest jednak uzależnione od dostaw szczepionek. Docelowo w "Jedynce" zaszczepić się będzie mogło około 500 osób w ciągu jednego dnia. Dlaczego akurat w tym miejscu?
- Szkoła Podstawowa nr 1 posiada dwie sale gimnastyczne, dlatego też uruchomienie takiego punktu oraz ewentualne uruchomienie ponowne szkół nie będzie powodowało, że będzie utrudniona nauka - mówi Andrzej Stypułkowski. - Jest to punkt dobrze skomunikowany, posiada bardzo duży parking, wiec też jest to plus dla mieszkańców naszego miasta i całego regionu.
Szczepieniami w "Jedynce" mają zajmować się pracownicy Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.
Z informacji podanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki wynika, że w na liście Punktów Szczepień Powszechnych w województwie podlaskim znalazło się 29 miejsc. To m.in. PSP w Łomży w Szkole Podstawowej nr 1, PSP w Łomży w Szpitalu Wojewódzkim, PSP w Łomży w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień, PSP w Piątnicy w Gminnej Hali Sportowej oraz PSP w Giełczynie w Świetlicy Wiejskiej.