Łomżyńscy krwiodawcy już niedługo będą mogli dzielić się najcenniejszym lekiem w nowej siedzibie terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Powstaje ona przy obiektach Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.
- Jestem od wielu lat honorowym krwiodawcą i doskonale wiem jak potrzebna jest taka placówka: powiązana z białostockim Centrum, a jednocześnie nowoczesna i we własnych pomieszczeniach, zapewniająca dobre warunki krwiodawcom i pracownikom – mówi wicemarszałek Marek Olbryś. - Oddawanie najcenniejszego leku potrzebującym ma w Łomży swoje piękne tradycje, specyfikę i bardzo szeroki zasięg. Jesteśmy w tym dziele trochę inni i niezbędne było powstanie takiego godnego miejsca. Bardzo się cieszę, że mogłem przyspieszyć pewne działania i decyzje.
Koszt inwestycji to ponad 5 milionów złotych. Obecnie trwają prace przy fundamentach. Równocześnie powstają też moduły, z których obiekt zostanie złożony. Warto wspomnieć, że budynek będzie miał swoje miejsca parkingowe.
Inwestycja powinna zostać zakończona jesienią bieżącego roku. Nowa siedziba pozwoli wyprowadzić się łomżyńskiemu oddziałowi z pomieszczeń szpitalnych.
Gdzie oddać krew?
Mieszkańcy Łomży i regionu cały czas mają możliwość dzielenia się najcenniejszym lekiem. Krew oddawać można w punkcie zlokalizowanym w budynku parafii pw. Bożego Ciała przy ul. Przykoszarowej w Łomży. Punkt czynny jest w godz. 7:30-13:00.
RCKiK w Białymstoku pilnie potrzebuje grup: 0 Rh-, 0 RH+ i B Rh-. Potrzebne są też grupy: A Rh-, A Rh+ i B Rh+. W zapasie są tylko grupy AB.