Trwa XIII edycja konkursu "Świeć się z Energą, którego celem jest wybranie najpiękniej udekorowanego miasta w każdym z województw i w całej Polsce. Łomża zajmuje aktualnie 2. miejsce w Podlaskiem. Więcej głosów zdobyła tylko Dąbrowa Białostocka.
Dzięki głosom i zaangażowaniu mieszkańców w poprzednich latach nasze miasto zdobywało tytuł Świetlnej Stolicy Województwa Podlaskiego, a w ubiegłym roku znalazło się na trzecim miejsce w kraju. Również w tym roku Łomża walczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski.
W akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą, obok rywalizacji miast, najważniejszy jest jej szczytny cel. W 1. etapie konkursu tradycyjnie do zdobycia jest aż 16 nagród w postaci sprzętu o wartości 10 tys. zł. Urządzenia AGD i lampy UV-C trafią do instytucji pomocowych i osób najbardziej potrzebujących, wskazanych przez miasta-laureatów. W finale można wygrać dodatkowe sprzęty oraz nowoczesną, wartą 25 tys. zł instalację fotowoltaiczną, którą otrzyma wskazana przez miasto placówka użyteczności publicznej.
W wojewódzkim etapie plebiscytu na miasta można głosować online do 11 stycznia 2022 r. Każdy może oddać do 10 głosów dziennie, a swoje punkty można przekazać na więcej niż jedną miejscowość. Na Łomżę można głosować TUTAJ.