Reklama

Łomżyńscy terytorialsi wznawiają szkolenia

05/06/2020 09:46

W najbliższy weekend żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wznawiają szkolenia rotacyjne. Wezmą w nich udział terytorialsi z Białegostoku, Hajnówki i Łomży. Szkolenia będą prowadzone równolegle z operacją przeciwkryzysową "Odporna Wiosna".

Od 12 marca zmienił się model funkcjonowania WOT - ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy. Oznaczało to zawieszenie szkoleń rotacyjnych, zaangażowanie w operację "Odporna Wiosna" i prowadzenie wyłącznie szkoleń ją wspierających.

- W związku ze zmniejszaniem obostrzeń możliwe stało się stopniowe przywracanie działalności szkoleniowej. W weekend w szkoleniach weźmie udział około 500 żołnierzy z pododdziałów z Białegostoku, Hajnówki i Łomży. Główny nacisk zajęć będzie położony na odnowienie nawyków, w tym pracy na broni, oraz szkolenie strzeleckie. Żołnierze będą stosować się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Generalnego Inspektora Sanitarnego. Na kolejne miesiące zaplanowane są szkolenia z działalności przeciwkryzysowej, których celem jest przygotowanie pozostałych żołnierzy do wspierania administracji publicznej - informuje por. Łukasz Wilczewski, oficer prasowy 1PBOT.

Reklama

Równolegle do szkoleń, prowadzona jest operacja "Odporna Wiosna", w którą każdego dnia zaangażowanych jest około 400 żołnierzy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Terytorialsi pobierają wymazy (od pracowników DPS i osób w kwarantannie), wspierają placówki medyczne, realizują dostawy środków ochrony indywidualnej oraz żywności do osób potrzebujących, prowadzą szkolenia personelu placówek oświatowych, opiekują się kombatantami oraz oddają krew - informuje por. Wilczewski.

źródło/fot. 1PBOT 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości