27 inicjatyw, produktów i wydarzeń regionalnych powalczy o tytuł Podlaskiej Marki 2020. Wśród nominowanych jest m.in. łomżyńska Grupa Ratownicza „Nadzieja”, która zajmuje obecnie 2. miejsce w internetowym plebiscycie. Internauci mogą głosować do 25 listopada.
W tym roku wpłynęło aż 177 zgłoszeń, z których kapituła konkursu wybrała te najbardziej prestiżowe. Marki walczą o nagrody w 9 kategoriach: Produkt użytkowy, Produkt spożywczy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes, Projekt 4.0.
Od lat Podlaskiej Marce towarzyszy Podlaska Marka Konsumentów, czyli głosowanie, w którym to mieszkańcy wskażą najlepszy podlaski produkt. O poparcie internautów walczy m.in. GR „Nadzieja”. Ratownicy z łomżyńskiej grupy zajmują obecnie 2. miejsce i wyprzedza ich tylko stowarzyszenie Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Głosować można również na Miejskie Centrum Przesiadkowo Komunikacyjne.
W głosowaniu na Podlaską Markę Konsumentów z jednego telefonu można oddać tylko jeden głos. Szczegóły znajdują się na stronie podlaskamarka.pl. Wydarzeniem towarzyszącym Podlaskiej Marce Konsumentów jest powołany z myślą o głosujących konkurs „Zdobywaj Nagrody z Podlaską Marką”, w którym nagrody wygrywają internauci oddający głos na swoich faworytów.
Galę finałową konkursu zaplanowano na 16 grudnia. To już 17. edycja przedsięwzięcia.
zdj. GR Nadzieja