Kolejne maseczki przygotowane przez żołnierzy 18 Pułku Logistycznego trafiły do Urzędu Miejskiego w Łomży. Zostały one uszyte z fizeliny i gumek zakupionych ze środków miejskiego budżetu. Decyzją władz miasta przekazane zostaną do Domu Pomocy Społecznej oraz łomżyńskiego hospicjum.
Kilkaset masek prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu przekazał płk Paweł Gałązka, dowódca 18. Pułku Logistycznego. W spotkaniu w łomżyńskim Ratuszu uczestniczył również Zbigniew Żujewski, dyrektor oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Olsztynie.
Miejscy urzędnicy relacjonują, że w trakcie spotkania poruszono m.in. kwestię zakwaterowania kadry wojska i problemy mieszkaniowe żołnierzy zaczynających służbę w łomżyńskiej jednostce. Prezydent zadeklarował swoje wsparcie i zapowiedział, że w najbliższym czasie przedstawi swoją propozycję pomocy w tym zakresie. Jednocześnie podziękował wojsku za solidarność i współpracę w przeciwdziałaniu pandemii koronawirusa.
fot. UM Lomza