Reklama

Masz zapłacić mandat? Uważaj na oszustów

13/04/2021 10:00

Uwaga na fałszywe SMS-y, które sugerują, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. Odbiorcy są wzywani do zapłacenia mandatu karnego, pod rygorem skierowania sprawy do sądu.

Ministerstwo Finansów ostrzega, że w rzeczywistości jest to kampania phishingowa, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych.

Przykładowy fałszywy SMS: „Masz niezapłacony mandat karny … należy dokonać wpłaty do dnia... sprawa zostanie przekazana do sądu...kwota mandatu 10 zł …”

MF ostrzega: wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych. Nie należy otwierać linków z takiej wiadomości ani na nią odpowiadać.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości