Reklama

Miasto zapłaci za prąd dużo więcej?

23/09/2021 15:06

Poznaliśmy oferty firm, które przystąpiły do przetargu na dostawę energii elektrycznej dla Miasta Łomża w 2022 roku. Wygląda na to, że zapłacimy dużo więcej.

Przetarg podzielony jest na dwie części. Pierwsza dotyczy dostawy energii elektrycznej do lokali i obiektów należących do Miasta Łomża, natomiast druga – dostawy energii dla potrzeb oświetlenia drogowego. W postępowaniu oferty złożyło pięć spółek : Innogy Polska SA, PGE Obrót S.A., TAURON Sprzedaż sp. z o.o., Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o. i Energa Obrót SA, jednak w przypadku Energi „złożona oferta nie dotyczy przedmiotowego postępowania”.

Która spółka chce najmniej? W przypadku części pierwszej (dostawa energii do lokali i obiektów) najtańszą ofertę złożyła spółka TAURON Sprzedaż (3 268 756,61 zł). W drugiej części postępowania (dostawa energii dla potrzeb oświetlenia drogowego) najtańszą ofertę złożyła spółka PGE Obrót S.A. (2 350 056,08 zł).

Reklama

To dużo wyższe ceny, niż w przypadku ubiegłorocznego przetargu (na 2021 rok). Wtedy najkorzystniejszą ofertę na dostawę prądu do lokali i obiektów złożyła spółka Energa Obrót S.A. (1 746 138,36 zł.), natomiast w przypadku dostawy energii dla potrzeb oświetlenia drogowego – PGE Obrót S.A. (1 300 405,00 zł). Różnica jest kolosalna, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że na 2022 rok Miasto potrzebuje  szacunkowo 9 967,21 MWh, podczas gdy na 2021 rok  to ok. 9 280,91 MWh.

Złożone oferty muszą zostać teraz przeanalizowane przez komisję.

Reklama

Dodajmy, że przetarg nie dotyczy dostaw energii dla odbiorców indywidualnych, tj. do gospodarstw domowych.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama