Reklama

Mieszkańcy Łomży bez dodatków energetycznych

10/01/2022 08:31

W związku z wprowadzeniem dodatku osłonowego, łomżyński samorząd nie będzie w tym roku wypłacał dodatków energetycznych. W ubiegłym roku skorzystało z nich blisko 2,5 tys. osób.

17 grudnia 2021 r. Sejm przyjął ustawę o dodatku osłonowym. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym. I tak np. jednoosobowe gospodarstwo domowe otrzyma do 500 zł, z kolei gospodarstwo 2-3 osobowe dostanie do 750 zł. Obowiązywać ma tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dodatek ten będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł. Wnioski należy składać do 31 stycznia lub do 31 października 2022 roku.

Jednocześnie oznacza to, że rządzący wycofują się z dotychczasowych dodatków energetycznych. 

Reklama

- Decyzją ustawodawcy, w tym roku dodatek osłonowy niejako zastępuje dodatki energetyczne. W Łomży wnioski o dodatki energetyczne dotychczas przyjmował i rozpatrywał Referat ds. Lokalowych Urzędu Miejskiego. W ubiegłym roku przyznano 2472 dodatki energetyczne na łączną kwotę 36.380 zł. Po wejściu w życie rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku osłonowego, stosowne wnioski w tym zakresie  będzie przyjmował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości