Mieszkańcy Łomży pamiętają o obowiązku sprzątania po swoich czworonogach. Zarówno w 2020, jak i w tym roku, strażnicy miejscy nie odnotowali wykroczeń dotyczących pozostawiania nieczystości po psach właścicielskich w parkach czy na placach zabaw.
Funkcjonariusze sprawdzali parki, skwery, place zabaw i zieleńce umieszczone między blokami na osiedlach.
- Zarówno obecny, jak i poprzedni rok były szczególne w zakresie funkcjonowania Straży Miejskiej w Łomży. Trwająca pandemia spowodowała skierowanie przez wojewodę podlaskiego wszystkich straży gminnych do ścisłej współpracy z policją, w ramach której realizowane były głównie działania związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się pandemii. Były jednak też krótkie okresy, gdzie straż miejska realizowała swoje ustawowe uprawnienia. W poruszanej w pytaniach sprawie były wystawiane poranne patrole od godz. 6:00, które miały kontrolować wypełnianie obowiązków właścicieli psów. Strażnicy nie stwierdzili jednak żadnego wykroczenia. Przeprowadzili za to wiele rozmów z właścicielami czworonogów przypominając o obowiązujących przepisach prawa i obowiązkach właścicieli psów - mówi Paweł Żebrowski, Komendant Straży Miejskiej w Łomży.
Reklama
Podczas kontroli strażnicy jednoznacznie stwierdzili, że nieczystości, które widzimy w przestrzeni publicznej, to “pamiątki” po psach bezpańskich. Mimo to akcje sprawdzające mieszkańców i ich czworonogi będą nadal przeprowadzane w godzinach porannych i wieczornych.