Reklama

Mieszkanka miasta i jej setne urodziny

22/02/2022 13:36

W minioną niedzielę (20.02) mieszkanka Łomży Eleonora Czesława Żebrowska obchodziła swoje 100-urodziny. Jubilatkę odwiedzili prezydent Mariusz Chrzanowski oraz przewodnicząca rady miejskiej Alicja Konopka.

Eleonora Czesława Żebrowska urodziła się 20 lutego 1922 r. Od 1949 r. mieszka w Łomży, gdzie przez całe swoje zawodowe życie pracowała w kiosku ruchu. Po pracy najbardziej lubiła zajmować się wnukami i uprawiać przydomowy ogródek. Doczekała się 3 dzieci, 8 wnucząt i 13 prawnucząt. Dziś, mimo upływu lat, jest osobą niezwykle pogodną i towarzyską.

- Moja recepta na dobre życie to Bóg i rodzina. Bliscy bardzo o mnie dbają, są na każde zawołanie i zawsze mogę liczyć na ich pomoc, za co jestem ogromnie wdzięczna – podkreśla solenizantka. Na pytanie jak o siebie dba? Odpowiada:

Reklama

- Regularnie przyjmuję lekarstwa, witaminy, tran. Nie stosuję specjalnej diety. O tej porze roku unikam jednak wychodzenia na dwór, żeby nie nabawić się przeziębienia, ale latem chętnie spaceruję po posesji – opowiada.

- Jeszcze zaledwie dwa lata temu mama codziennie rano sama wsiadała w „ósemkę” i jechała na mszę do Ojców Kapucynów – opowiada z dumą syn Wiesław Żebrowski.

- Dane było Pani przeżyć cały wiek, doświadczyć trudów i radości. Tak długie życie jest skarbnicą wiedzy oraz doświadczeń dla przyszłych pokoleń – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, życząc solenizantce wielu ciepłych dni, pełnych spokoju, radości i miłości przy boku kochającej rodziny.  

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości