18 osób próbowało nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę - informuje Straż Graniczna.
Wczoraj (6.01) polsko-białoruską granicę próbowało przekroczyć 18 osób. Straż Graniczna podaje, że obywatel Kirgistanu przepłynął rzekę graniczną Bug na odcinku ochranianym przez placówkę w Janowie Podlaskim. Ok. godz. 1:00 w piątek grupa 35 os. siłowo forsowała granicę na odcinku ochranianym przez placówkę w Czeremsze. W stronę polskich patroli były rzucane kamienie i gałęzie .
W 2021 r. odnotowano 39674 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. W grudniu zanotowano 1,7 tys. takich prób, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., a w sierpniu 3,5 tys.
zdj. SG