Reklama

Miniona doba na polsko-białoruskiej granicy

07/01/2022 12:07

18 osób próbowało nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę - informuje Straż Graniczna.

Wczoraj (6.01) polsko-białoruską granicę próbowało przekroczyć 18 osób. Straż Graniczna podaje, że obywatel Kirgistanu przepłynął rzekę graniczną Bug na odcinku ochranianym przez placówkę w Janowie Podlaskim. Ok. godz. 1:00 w piątek grupa 35 os. siłowo forsowała granicę na odcinku ochranianym przez placówkę w Czeremsze. W stronę polskich patroli były rzucane kamienie i gałęzie .

W 2021 r. odnotowano 39674 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. W grudniu zanotowano 1,7 tys. takich prób, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., a w sierpniu 3,5 tys.

Reklama

zdj. SG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości