12 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowali wczoraj (7.02) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Tego samego dnia mundurowi prowadzili pościg za obywatelem Mołdawii, który przewoził nielegalnych migrantów.
Próby przekroczenia granicy miały miejsce na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze.
"Wśród zatrzymanych nielegalnych migrantów znajdowali się obywatele Iraku i Jemenu. Minionej doby na tym odcinku pod granicę podchodziła grupa 30 cudzoziemców. 9 osób dziś na ranem przekroczyło polsko-białoruską granicę. To 8 obywateli Egiptu i obywatel Syrii, wszyscy zostali zatrzymani" - informuje Podlaski Oddział SG.
Na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych służby białoruskie odkręcały śruby mocujące godła białoruskie na znakach granicznych. Tablice z godłami pozostawiono nieprzymocowane. Od początku roku Straż Graniczna odnotowała ponad 1100 prób nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski.
Tego samego dnia mundurowi prowadzili pościg za obywatelem Mołdawii, który przewoził nielegalnych migrantów.
"Patrol Straży Granicznej w okolicach miejscowości Milejczyce przystąpił do kontroli samochodu na polskich numerach rejestracyjnych. Mężczyzna zignorował podawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Kierowca ściganego auta po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów uderzył w ogrodzenie przydrożnego krzyża. Autem podróżowali cudzoziemcy, którzy przekroczyli polsko-białoruską granicę wbrew przepisom. Żadna z tych osób nie odniosła obrażeń" - informuje POSG.
Reklama
Od początku tego roku za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 17 osób.
Źródło: POSG