W dniach 17-21 maja 2021 r., Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGADE/SAREX-21. Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, że w różnych rejonach naszego województwa mogą zostać uruchomione syreny alarmowe (ogłoszenie i odwołanie alarmu). Będzie to związane z trwającymi ćwiczeniami.
"Uruchomienie syren alarmowych nastąpi ze stanowiska Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku. Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania (...). Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne" - czytamy.
Reklama
WCZK przypomina o sposobie ogłaszania i odwoływania alarmu za pomocą syren:
/zdj. ilustracyjne/