Od 20 października obie łomżyńskie pływalnie będą otwarte, ale tylko dla grup zorganizowanych. "Bilety indywidualne nie będą sprzedawane. Nie ma możliwości korzystania z basenu indywidualnie w celach rekreacyjnych." - informuje MOSiR. Dlaczego?
Jak przekazuje MOSiR, początkowo premier zapowiedział zamknięcie od soboty wszystkich pływalni w Polsce, ale według rozporządzenia z dnia 16 października zakaz prowadzenia działalności nie dotyczy basenów, siłowni, klubów i centrów fitness w strefie żółtej, które: działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów; są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych; są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.
"Na swojej stronie Ministerstwo Sportu wyjaśnia, że zajęcia sportowe oznaczają zorganizowane formy aktywności fizycznej. Zgodnie z rozporządzaniem, zorganizowane zajęcia oraz zajęcia prowadzone w ramach zajęć szkolnych i akademickich na basenach, siłowniach i w klubach fitness – mogą się odbywać.
ReklamaObowiązuje natomiast zakaz prowadzenia działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04. – podklasa ta obejmuje: działalność usługową łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia)." - informuje ośrodek.
MOSiR otwiera pływalnie dla grup zorganizowanych
Wobec powyższego od 20 października pływalnie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży (Park Wodny przy ul. Wyszyńskiego i Pływalnia Miejska przy ul. Niemcewicza) będą otwarte dla grup zorganizowanych - zajęcia będą się odbywały zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.
"Stowarzyszenia sportowe i grupy przedszkolne, szkolne, uczelnie również mogą realizować swoje rezerwacje na miejskich pływalniach. Wyłączone z użycia pozostają urządzenia do relaksu: sauny, jacuzzi, strefy SPA. Obowiązuje zakaz udziału publiczności w wydarzeniach sportowych." - czytamy w komunikacie MOSiRu.
Ośrodek zachęca ro rezerwacji torów basenowych na organizację zajęć pływackich i zaznacza, że bilety indywidualne nie będą sprzedawane. Nie ma możliwości korzystania z basenu indywidualnie w celach rekreacyjnych.