Funkcjonariusze i pracownicy Zakładu Karnego w Czerwonym Borze podzielili się najcenniejszym darem. Na terenie jednostki pojawił się krwiobus.
Akcja „Służymy pomocą, mamy to we krwi” to mobilizacja środowisk związanych z formacją Służby Więziennej przypadająca w tym roku od 8 stycznia do 8 marca.
- To właśnie to hasło przyświecało wtorkowej akcji krwiodawstwa zorganizowanej na terenie Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. Jak zwykle już ok. godziny 8:00 pojawił się krwiobus Białostockiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa co było sygnałem do rozpoczęcia akcji. Nie zawiedli funkcjonariusze i pracownicy z Czerwonego Boru, pojawili się także funkcjonariusze z oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Oddziału Zewnętrznego w Grądach Woniecku. Duże wsparcie dała też grupa słuchaczy penitencjarystyki ze Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, która odbywa praktyki w Czerwonym Borze w ramach Kliniki Penitencjarnej. Dzięki ofiarności blisko 50 „donatorów” bank krwi zasili kilkadziesiąt litrów krwi - informuje mjr Dariusz Śmiechowski
Reklama
Wg. najnowszych danych RCKiK w Białymstoku najbardziej potrzebuje grup 0 Rh-, A Rh- i B Rh-.
zdj. nadesłane / mjr Dariusz Śmiechowski