Ponad 2,5 tys. złotych trafiło na konto Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. To pierwsza transza zbiórki prowadzonej przez pracowników i funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. - Kolejna transza będzie na początku czerwca w podobnej wysokości – powiedział podpułkownik Zbigniew Jankowski, dyrektor jednostki penitencjarnej.
Kapitan Dariusz Śmiechowski z więzienia w Czerwonym Borze relacjonuje, że funkcjonariusze od początku pandemii podejmują działania wykraczające poza „zakres obowiązków”. Niemal natychmiast zorganizowali prężnie działającą szwalnię, która wspiera maseczkami potrzebujące placówki, a oddziaływania readaptacyjne i czynności ochronne zostały zmodyfikowane tak, by zapewnić osadzonym maksymalne bezpieczeństwo zdrowotne.
Kolejną inicjatywą jest zbiórka pieniężna, która ma być aktem solidarności ze służbą zdrowia i jednocześnie twardym, materialnym wsparciem. Pierwsza transza w wysokośći 2,5 tys. złotych została przekazana przez kierującego jednostką podpułkownika Zbigniewa Jankowskiego na ręce Jacka Roledera, p.o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Następna transza w podobnej wysokości trafi na konto szpitala na początku czerwca.
– W tym momencie my cały czas kupujemy środki ochrony indywidualnej. Cały czas potrzebujemy i cały czas chciałbym mieć więcej w zapasie. Pracownicy są zabezpieczeni, ale ja nie czuję, że szpital jest zabezpieczony, więc cały czas kupujemy – podkreślił Jacek Roleder.
Wyrazem solidarności ze wszystkimi pracownikami szpitala jest również spontaniczny klip z udziałem więzienników z Czerwonego Boru, który został przekazany na płycie wraz z zebraną kwotą.
fot. kpt. Dariusz Śmiechowski