Reklama

Muzyka i kino na leżakach w Parku Jana Pawła II. Łomża pamiętała o 30. rocznicy wizyty Ojca Świętego [FOTO]

05/06/2021 11:38

4 czerwca minęło 30 lat od wizyty papieża Jana Pawła II w naszym mieście. Jednym z elementów programu rocznicowych obchodów było spotkanie z kulturą w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma.

Mieszkańcy Łomży mogli wysłuchać wczoraj plenerowego koncertu pt. "Barka", który przygotowała Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. W programie znalazły się dzieła m.in. W.A. Mozarta, F. Chopina i S. Moniuszki. Dwie godziny później rozpoczęła się projekcja filmu "Jan Paweł II. Szukałem Was..." - pełnometrażowego dokumentu o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił Jan Paweł II. Wydarzenie odbyło się w formie plenerowego kina na leżakach.

Dodajmy, że do 14 czerwca w Parku Jana Pawła II można oglądać plenerową wystawę Centrum Myśli Jana Pawła II "Karol Wojtyła. Narodziny". Na Placu Jana Pawła II znajdziemy przygotowaną przez IPN plenerową wystawę "„Wstańcie, chodźmy…Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski”. Będzie ona dostępna do 18 czerwca.

Reklama

Jan Paweł II gości w naszym mieście w dniach 4-5 czerwca 1991 roku. W trakcie wizyty m.in. celebrował uroczystą Mszę świętą przed powstającym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, spotkał się z przedstawicielami wspólnoty litewskiej, poświecił gmach Wyższego Seminarium Duchownego oraz ukoronował obraz Matki Bożej Pięknej Miłości z łomżyńskiej Katedry.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama