Od wczoraj mieszkańcy Łomży mogą korzystać z funkcjonującego przy ul. Katyńskiej "Białego Orlika", a najprawdopodobniej od niedzieli dostępne będzie również darmowe lodowisko mBanku, które właśnie powstaje na Starym Rynku.
Lodowisko mBanku ma zostać otwarte już w najbliższą niedzielę i prawdopodobnie termin zostanie dotrzymany. Aktualnie pracownicy wyrównują teren przy pomocy spychacza i wielu ton przywiezionego na Stary Rynek piasku, natomiast obok ustawiono już dwa kontenery, wktórych będzie można się przebrać i wypożyczać łyżwy. Obiekt znajdujący się obok choinki i odgrodzonego terenu Hali Kultury ostatecznie ma mieć wymiary 25x12,5 m.
Z założenia zimowe szaleństwo na Starym Rynku powinno zakończyć się dopiero 24 lutego 2020 roku. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych będzie bezpłatny, jednak osoby, które nie posiadają własnych łyżew, muszą liczyć się z drobną opłatą.
- Osoby, które nie posiadają własnych łyżew będą mogły skorzystać z wypożyczalni oferującej pełną rozmiarówkę. Koszt wypożyczenia pary łyżew to 6 zł, jednak klienci mBanku płacą jedynie 1 zł. Aby skorzystać z tańszej opcji wystarczy zapłacić za wypożyczenie kartą z logo banku - przekazywał wcześniej Ratusz.
Według zapewnień Urzędu Miejskiego, osoby chętne do postawienia swoich pierwszych kroków na lodzie będą mogły skorzystać z pomocy instruktora, a najmłodsi, którzy jeszcze nie czują się na łyżwach zbyt pewnie, będą mieli do dyspozycji chodziki-misie. Na miejscu będzie można też skosztować rozgrzewającej kawy.
Przypominamy, że na miłośników zimowego szaleństwa czeka już "Biały Orlik" przy ul. Katyńskiej