Urząd Marszałkowski w Białymstoku ogłosił drugi konkurs na stanowisko Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Łomży. W pierwszym konkursie do urzędu wpłynęła tylko jedna oferta. Brakuje chętnych do zarządzania łomżyńskim Pogotowiem?
Jak informuje Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego - w czasie przewidzianym na składanie ofert w procedurze ogłoszonej 8 października bieżącego roku - wpłynęła tylko jedna oferta. Oznacza to, że konieczne jest przeprowadzenie kolejnego postępowania. Drugi konkurs na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży ogłoszono we wtorek 30 października.
Obecna dyrektor łomżyńskiego pogotowia Hanna Waniewska kończy swoją kadencję w listopadzie. Może ona zostać wybrana ponownie, jednak powołanie na to stanowisko odbywa się jedynie w drodze konkursu.
Aby przystąpić do konkursu, należy posiadać wyższe wykształcenie, wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzenie i co najmniej trzyletni staż pracy. Kandydat nie może być również prawomocnie skazany za przestępstwo popełnione umyślnie.
Kandydaci przystępujący do konkursu powinni przedstawić także koncepcję pracy na stanowisku dyrektora WSPR w Łomży na najbliższe 6 lat.
Oferty można składać do 14 listopada bieżącego roku.