Reklama

Niepożądany odczyn poszczepienny w powiecie łomżyńskim

15/02/2021 09:19

Odnotowany został drugi niepożądany odczyn poszczepienny w naszym najbliższym regionie. Tym razem dolegliwości zgłosiła kobieta z powiatu łomżyńskiego.

Przypadek niepożądanego odczynu poszczepiennego w powiecie łomżyńskim zgłoszony został 6 lutego.  Zaszczepiona kobieta zgłosiła zaczerwienienie i krótkotrwałą bolesność w miejscu wkłucia. Dokładnie takie same dolegliwości zgłosiła na początku lutego kobieta z Łomży. Informowaliśmy o tym tutaj: Niepożądany odczyn poszczepienny w Łomży

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 1773 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 1473 miały charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Reklama

Czym jest NOP?

Na stronie rządowej czytamy, że jest to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki – to oficjalna definicja niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP). Wyjątkiem jest podanie szczepionki przeciwko gruźlicy. W tym przypadku kryterium czasowe jest dłuższe niż cztery tygodnie. Uogólniając zatem, niepożądany odczyn poszczepienny to pogorszenie stanu zdrowia (często chwilowe i łagodne), które wystąpi w określonym czasie po szczepieniu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości