Minionej doby (10.03) podlascy strażnicy graniczni ujawnili aż 89 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. To najwięcej od początku tego roku.
Podlaski Oddział Staży Granicznej informuje, że dwie największe grupy cudzoziemców liczące 39 i 25 osób zostały zatrzymane na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Czeremsze i w Mielniku. Wśród zatrzymanych znajdowali się obywatele Syrii, Kuby, Turcji, Egiptu, Ghany i Pakistanu.
"Z kolei dziś po północy, na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku, po raz kolejny doszło do siłowej próby forsowania granicy polsko - białoruskiej. W stronę polskich patroli poleciały kamienie, cudzoziemcy przecięli concertinę i przeszli na naszą stronę. Wszyscy zostali zatrzymani. To 8 obywateli Syrii, 2 obywateli Kuby i obywatel Egiptu" - czytamy.
Reklama
Od początku roku Straż Graniczna odnotowała ponad 1900 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.
zdj. ilustracyjne/SG