Dwaj starsi mężczyźni i kobieta w sile wieku to kolejne osoby zakażone koronawirusem w Łomży i powiecie łomżyńskim. Dziś Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało o 22 nowych przypadkach. Zmarła kolejna osoba.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwudziestu dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1648 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.
Wyzdrowiały kolejne 22 osoby (w sumie 1181): trzech mężczyzn w sile wieku, trzy kobiety w sile wieku, dziecko, pięciu młodych mężczyzn, dwóch starszych mężczyzn, cztery starsze kobiety i młoda kobieta z powiatu siemiatyckiego, starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego, kobieta w sile wieku z powiatu hajnowskiego i starsza kobieta z powiatu kolneńskiego.
Czterdziesty zgon w Podlaskiem
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przekazał dziś informację o kolejnym przypadku zgonu z powodu COVID-19.
"To kobieta w wieku 64 lat, mieszkanka powiatu augustowskiego. Miała choroby współistniejące" - czytamy.
Koronawirus w Polsce
Dziś resort zdrowia ponformował o 974 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (164), małopolskim (135), pomorskim(114). Zmarło 28 zakażonych osób.
Liczba zakażonych koronawirusem: 81 673/2 344 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).