Reklama

Nowe przypadki koronawirusa w Łomży i regionie. Są kolejne zgony

13/11/2020 11:23

85 nowych zakażeń koronawirusem odnotowała w ciągu ostatniej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. Nowe przypadki dotyczą 60 osób z Łomży i 25 z powiatu łomżyńskiego. 

Łomżyński sanepid odnotował też 5 zgonów wśród osób zakażonych koronawirusem. To:

  • starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego
  • starsza kobieta z Łomży, była hospitalizowana
  • starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, był hospitalizowany,
  • starsza kobieta z Łomży, była hospitalizowana
  • starszy mężczyzna z powiatu, był hospitalizowany

Są też dobre wiadomości. PSSE w Łomży przekazała dziś informację o 150 ozdrowieńcach. 

W kwarantannie przebywa obecnie 1816 osób (1201 - Łomża, 615 - powiat) 

Koronawirus w Polsce

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24051 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskim (3841), wielkopolskim (2866), dolnośląskim (2823). Z powodu COVID-19 zmarło 88 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 331 osób.

Reklama

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 665 547/9 499 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dane z województwa:

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterystu dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 157 osób z Białegostoku, w tym 3 hospitalizowane,
  • 54 osoby z pow. białostockiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 52 osoby z Suwałk, w tym 3 hospitalizowane,
  • 31 osób z pow. bielskiego, w tym 5 hospitalizowanych,
  • 28 osób z pow. wysokomazowieckiego,
  • 19 osób z pow. suwalskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 15 osób z pow. kolneńskiego,
  • 13 osób z Łomży,
  • 10 osób z pow. sokólskiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 7 osób z pow. monieckiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 6 osób z pow. augustowskiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 4 osoby z pow. zambrowskiego,
  • 3 osoby z pow. łomżyńskiego,
  • 2 osoby z pow. sejneńskiego,
  • 1 osoba z pow. siemiatyckiego.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 17221 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 446 osób (w sumie 4702): 220 z pow. zambrowskiego, 94 z Łomży, 37 z Białegostoku, 33 z pow. łomżyńskiego, 24 z pow. augustowskiego, 18 z pow. białostockiego.

Reklama

Kolejne zgony:

  • To mężczyzna w wieku 38 lat, mieszkaniec Sejn, hospitalizowany w Szpitalu w Sejnach. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 76 lat, mieszkanka Siemiatycz, hospitalizowana w Szpitalu w Hajnówce. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 85 lat, mieszkaniec Siemiatycz, hospitalizowany w Szpitalu w Hajnówce. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 76 lat, mieszkaniec Siemiatycz, hospitalizowany w Szpitalu w Siedlcach. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 86 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 86 lat, mieszkaniec Białegostoku. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 78 lat, mieszkaniec Białegostoku. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 60 lat, mieszkanka Białegostoku. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 69 lat, mieszkaniec powiatu sokólskiego. Miał choroby współistniejące.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama