85 nowych zakażeń koronawirusem odnotowała w ciągu ostatniej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży. Nowe przypadki dotyczą 60 osób z Łomży i 25 z powiatu łomżyńskiego.
Łomżyński sanepid odnotował też 5 zgonów wśród osób zakażonych koronawirusem. To:
Są też dobre wiadomości. PSSE w Łomży przekazała dziś informację o 150 ozdrowieńcach.
W kwarantannie przebywa obecnie 1816 osób (1201 - Łomża, 615 - powiat)
Koronawirus w Polsce
Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24051 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskim (3841), wielkopolskim (2866), dolnośląskim (2823). Z powodu COVID-19 zmarło 88 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 331 osób.
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 665 547/9 499 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Dane z województwa:
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o czterystu dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 17221 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 446 osób (w sumie 4702): 220 z pow. zambrowskiego, 94 z Łomży, 37 z Białegostoku, 33 z pow. łomżyńskiego, 24 z pow. augustowskiego, 18 z pow. białostockiego.
Kolejne zgony: