Reklama

Nowe stawki za wodę i ścieki w Łomży

25/01/2022 12:14

Dyrektor RZGW w Białymstoku (PGW Wody Polskie) zatwierdził nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie miasta Łomża. Zostały one wprowadzone na okres 3 lat i będą obowiązywać od 1 lutego 2022 roku.

„Uwzględniając lokalne uwarunkowania w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków, na podstawie zróżnicowania kosztów świadczenia usług w poszczególnych taryfowych grupach odbiorców określono rodzaj taryfy jako taryfę niejednolitą –zawierającą różne dla poszczególnych taryfowych grup odbiorców usług ceny za dostarczoną wodę i ceny za odprowadzane ścieki oraz strukturę taryfy jako taryfę wieloczłonową- zawierającą ceny i stawki opłat, w tym stawkę opłaty abonamentowej” - czytamy.

Grupy odbiorców usług podzielono następująco:

Reklama

W zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę:

  • Grupa 1 – gospodarstwa domowe – odbiorcy usług pobierający wodę na cele socjalno-bytowe rozliczani wg. Wskazań wodomierza głównego
  • Grupa 2 – pozostali odbiorcy usług, w tym pobierający wodę hacele socjalno-bytowe w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą rozliczani wg wskazań wodomierza głównego oraz pobierający wodę do celów, o których mowa w art. 22 ustawy

W zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków

  • Grupa 1 – gospodarstwa domowe – odbiorcy usług odprowadzający ścieki rozliczani wg wskazań wodomierza głównego
  • Grupa 2 – pozostali dostawcy odprowadzający ścieki, w tym odprowadzający ścieki w zwiąku z prowadzoną działalnością gospodarczą rozliczani wg wskazań wodomierza głównego

 

Szczegóły w BIP

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości