865 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zawiera nowy komunikat Biura Wojewody Podlaskiego. Odnotowano też 17 zgonów.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o ośmiuset sześćdziesięciu pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 23151 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 266 osób (w sumie 8211): 151 z Łomży, 54 z Suwałk, 51 z powiatu łomżyńskiego i 10 z powiatu suwalskiego.
Zgony:
Koronawirus w Polsce
Mamy 18 467 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: mazowieckim (2607), wielkopolskim (2070), śląskim (1611). Z powodu COVID-19 zmarły 74 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 256 osób.
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 861 331/ 13 618 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).