Reklama

Nowy bilans epidemii koronawirusa w Podlaskiem. 18 zgonów!

11/11/2020 10:49

Ministerstwo Zdrowia poinformowała dziś o 25 221 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zmarło 430 osób. W podlaskiem zanotowano 662 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o sześciuset sześćdziesięciu dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • 246 osób z Białegostoku, w tym 7 hospitalizowanych,
  • 117 osób z pow. białostockiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 92 osoby z Suwałk, w tym 8 hospitalizowanych,
  • 55 osób z pow. hajnowskiego, w tym 4 hospitalizowane,
  • 39 osób z pow. bielskiego, w tym 2 hospitalizowane, 1 w izolatorium,
  • 29 osób z pow. siemiatyckiego, w tym 6 hospitalizowanych,
  • 19 osób z pow. zambrowskiego,
  • 14 osób z pow. suwalskiego, w tym 3 hospitalizowane,
  • 14 osób z pow. monieckiego,
  • 13 osób z pow. augustowskiego, w tym 2 hospitalizowane,
  • 10 osób z pow. kolneńskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 9 osób z pow. sokólskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 3 osoby z pow. sejneńskiego, w tym 1 hospitalizowana,
  • 2 osoby z pow. grajewskiego hospitalizowane.

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował też o 18 zgonach zakażonych koronawirusem.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 15876 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 465 osób (w sumie 3985): 263 z pow. sokólskiego, 144 z Białegostoku, 58 z pow. białostockiego.

Reklama

Łącznie od początku epidemii zanotowano w Polsce 618 813 przypadków oraz 8 805 zgonów. W szpitalach dla pacjentów covidowych łącznie przygotowano 33 603 łóżka i 2 569 respiratorów. Na kwarantannie przebywa 431 104 osoby. Nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 36 263 osoby.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama