O dziewięciu nowych przypadkach koronawirusa informuje w dzisiejszym komunikacie Biuro Wojewody Podlaskiego. Wśród chorych jest kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży hospitalizowany jest mężczyzna z powiatu wysokomazowieckiego.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dziewięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1387 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiały do tej pory w sumie 1064 osoby.
Dziś resort zdrowia poinformował o 400 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: małopolskim (97), mazowieckim (52) i śląskim (52). Zmarło 12 zakażonych osób.
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 71 526/2 136 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).