O 903 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. To niestety nowy rekord. W Podlaskiem nowych przypadków odnotowano jedynie sześć. Na liście nie ma mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego.
Dziś resort zdrowia poinformował o 903 nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskim (168), małopolskim (156), mazowieckim (146). Jednocześnie ministerstwo poinformowało o śmierci 13 osób zakażonych.
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 60 281/1 938 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują dziś o sześciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1183 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.Wyzdrowiało kolejnych sześć osób (w sumie 945): mężczyzna w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego, dziecko, kobieta w sile wieku, starsza kobieta, mężczyzna w sile wieku, starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego.