Reklama

Nowy rekord zakażeń. Ponad 20 tysięcy przypadków w Polsce

29/10/2020 11:59

20156 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa odnotowano w ciągu minionej doby w Polsce. Biuro Wojewody Podlaskiego przekazało dziś informacje o 858 nowych zakażeniach.

Koronawirus w Łomży i powiecie

Łomżyński sanepid odnotował w ciągu minionej doby jedynie 12 nowych przypadków (8 - Łomża, 4 - powiat). Jedna osoba jest hospitalizowana. Zgonów i ozdrowieńców nie odnotowano.

Na kwarantannie przebywa aż 1466 osób (1014 - Łomża,452 - powiat).

Koronawirus w Polsce

Aż 20156 nowych przypadków koronawirusa odnotowano w ciągu minionej doby w Polsce. Najwięcej pochodzi z województw: wielkopolskiego (2633), mazowieckiego (2255), śląskiego (1994). Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób.

Reklama

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 319 205/5149 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dane wojewódzkie

Dziś Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o 858 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regioni: 

  • 193 osoby z Białegostoku - 191 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 112 osób z pow. sokólskiego - 98 w izolacji domowej, 14 hospitalizowanych,
  • 94 osoby z Suwałk - 83 w izolacji domowej, 11 hospitalizowanych,
  • 80 osób z pow. zambrowskiego - 78 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 70 osób z pow. białostockiego w izolacji domowej,
  • 51 osób z pow. grajewskiego - 50 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 45 osób z pow. hajnowskiego - 40 w izolacji domowej, 5 hospitalizowanych,
  • 39 osób z pow. augustowskiego - 31 w izolacji domowej, 8 hospitalizowanych,
  • 34 osób z pow. bielskiego - 30 w izolacji domowej, 4 hospitalizowane,
  • 29 osób z pow. wysokomazowieckiego - 24 w izolacji domowej, 5 hospitalizowanych,
  • 25 osób z pow. suwalskiego - 20 w izolacji domowej, 5 hospitalizowanych,
  • 24 osoby z Łomży w izolacji domowej,
  • 21 osób z pow. kolneńskiego - 19 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 19 osób z pow. monieckiego - 18 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
  • 11 osób z pow. sejneńskiego w izolacji domowej,
  • 10 osób z pow. łomżyńskiego - 8 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
  • 1 osoba z pow. siemiatyckiego w izolacji domowej.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 7755 potwierdzonych  przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało do tej pory 2119 osób.

Zmarły kolejne osoby:

  • To mężczyzna w wieku 80 lat, mieszkaniec powiatu hajnowskiego, był hospitalizowany w Szpitalu w Hajnówce. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 85 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, hospitalizowana w Szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 71 lat, mieszkaniec powiatu białostockiego. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 54 lat, mieszkaniec Białegostoku, hospitalizowany w Szpitalu w Białymstoku. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 79 lat, mieszkanka Białegostoku, hospitalizowana w Szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 63 lat, mieszkaniec Białegostoku. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 73 lat, mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 88 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, hospitalizowana w Szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 78 lat, mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, hospitalizowany w Szpitalu w Siemiatyczach. Miał choroby współistniejące.
  • To mężczyzna w wieku 67 lat, mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, hospitalizowany w Szpitalu w Siemiatyczach. Miał choroby współistniejące.
  • To kobieta w wieku 82 lat, mieszkanka Łomży. Miał choroby współistniejące.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama