Reklama

Nowy szef podlaskich strażaków [FOTO]

05/08/2020 15:04

Mł. bryg. Sebastian Zdanowicz został nowym podlaskim komendantem wojewódzkim PSP. Oficjalna uroczystość przekazania obowiązków odbyła się dzisiaj w Białymstoku.

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji odwołany z dniem 7 sierpnia 2020 roku został dotychczasowy komendant nadbryg. Jarosław Wendt, który funkcję szefa podlaskiej straży pełnił od 2016 roku.  Na stanowisko podlaskiego komendanta wojewódzkiego PSP, decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, na wniosek komendanta głównego PSP, z dniem 8 sierpnia 2020 roku powołany został mł. bryg. Sebastian Zdanowicz.

Dziś (5.08) w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku odbyła się oficjalna uroczystość przekazania obowiązków.

Reklama

Mł. bryg. Sebastian Zdanowicz związany jest z ochroną przeciwpożarową od 1996 roku, kiedy rozpoczął naukę jako kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, którą ukończył w 1998 roku uzyskując tytuł technika pożarnictwa. Po promocji zostaje skierowany do Białegostoku, gdzie pełnił służbę na stanowiskach dowódczych różnego szczebla, począwszy od dowódcy zastępu, następnie dowódcy sekcji, dowódcy zmiany, specjalisty, zastępcy dowódcy JRG, a ostatnio na stanowisku dowódcy JRG. Pełniąc służbę pożarniczą podnosi swoje wykształcenie ogólne na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku uzyskując tytuł magistra oraz zawodowe na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, uzyskując kwalifikacje do zajmowania stanowisk oficerskich i awans na stopień młodszego kapitana. Za swoją dotychczasową służbę wyróżniony został Krzyżem Zasługi za Dzielność za działania ratownicze podczas powodzi w 2001 roku oraz Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Poza służbą udziela się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Knyszynie, gdzie pełni funkcję Prezesa OSP.

fot. KW PSP w Białymstoku 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama