Reklama

NSZZ Solidarność Łomża popiera Agnieszkę Muzyk [VIDEO i FOTO]

12/09/2018 12:29

NSZZ Solidarność Łomża wyraziło na dzisiejszej konferencji prasowej poparcie dla kandydatki PiS ubiegającej się o fotel prezydenta Łomży Agnieszki Muzyk. Dodatkowo zgromadzeni na konferencji członkowie NSZZ Solidarność Łomża oraz Agnieszka Muzyk podpisali porozumienie mające na celu m.in. zapewnienie wszechstronnego rozwoju Łomży.

- Polityka związku zawodowego Solidarność polegała na tym, aby popierać ludzi i próbować zawierać porozumienia programowe z tymi, którym najbliższe są sprawy pracownicze, w tym i sprawy mieszkańców – mówi przewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność Andrzej Kropiwnicki.

Rada Łomżyńskiej Solidarności poparła kanydatkę PiS Agnieszka Muzyk. Jak poinformował przewodniczący łomżyńskiego oddziału NSZZ Solidarność Henryk Piekarski - udało się po raz pierwszy wynegocjować na etapie przedwyborczym porozumienie, które ma zaowocować powstaniem Komisji Dialogu Społecznego.

Reklama

- Pakiet zawarty w porozumieniu stwarza nam ogromną nadzieję, pewność, że po drugiej stronie widzimy partnera, z którym naprawdę przyjdzie nam dobrze współpracować – mówi przewodniczący łomżyńskiej Solidarności Henryk Piekarski.

Powołanie Komisji Dialogu Społecznego ma służyć pomocy w rozwiązywaniu problemów i sporów powstających pomiędzy pracodawcami a organizacjami NSZZ Solidarność w zakładach pracy i jednostkach budżetowych, spółkach komunalnych, przedsiębiorstwach, dla których miasto Łomża jest organem prowadzącym. Komisja ma być odpowiedzialna m.in. za bieżące omawianie spraw i postulatów zgłaszanych prezydentowi miasta przez Oddział Solidarność Region Mazowsze.

Reklama

- Podczas rozmów z panami przewodniczącymi byłam bardzo tak wewnętrznie poruszona. Trzeba powiedzieć, że jestem ostatnim pokoleniem, które pamięta tworzenie Solidarności. W moim domu rodzinnym tata tworzył Solidarność na ziemi łomżyńskiej – mówi kandydatka PiS do objęcia fotela prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk.

Agnieszka Muzyk za pośrednictwem mediów zwróciła się do wszystkich pracujących w Łomży, m.in. do tych, którzy pracują w łomżyńskich spółkach.

- Szanowni państwo, widzę, że jest was tysiące, że pracujecie w tym mieście. Bardzo często za wynagrodzenia bardzo niskie. Żeby w domu starczyło na jakieś rzeczy ekskluzywne, najpierw musi starczyć na podstawę. W mieście, zanim powinniśmy sobie pozwalać na rzeczy ekstrawaganckie i zabawowe, powinniśmy zadbać o podstawę. A taka podstawa są ludzie, którzy pracują w naszych zakładach pracy – mówi Agnieszka Muzyk.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości