Łącznie 30 osób probówało wczoraj (5.01) nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. Służby przez 6 godzin szukały obywatela Egiptu, który utknął na bagnach w rozlewisku Narwi.
Straż Graniczna podaje, że wczoraj granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 30 osób. Na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych,Mielniku i Nowym Dworze służby białoruskie uszkadzały concertinę. Na odcinku placówki w Dubiczach Cerkierwnych rzucały również kamieniami i cegłami w stronę polskich patroli.
Od godz. 18:00 polskie służby prowadziły akcję poszukiwawczą za nielegalnym migrantem. 30-letni obywatel Egipyu przekroczył granicę i utknął na bagnach w rozlewisku rzeki Narew. Odnalazł go patrol strażników granicznych i żołnierzy. Akcja z wykorzystaniem termowizji, noktowizji i bezzałogowych statków powietrznych trwała 6 godzin.
W 2021 r. granicę polsko-białoruską próbowano nielegalnie przekroczyć 39 670 razy.
zdj. SG