Miasto Łomża przystąpiło do opracowania Strategii Rozwoju Miasta Łomża do roku 2030, tj. dokumentu określającego cele strategiczne oraz kierunki rozwoju społeczno-gospodarczego i przestrzennego Łomży, wpływające na poprawę jakości życia mieszkańców. Strategia opracowywana będzie z zachowaniem zasad partycypacji społecznej.
W związku z powyższym urzędnicy zapraszają mieszkańców do udziału w ankietyzacji, której celem jest poznanie opinii społeczności na temat uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych, aktualnych potrzeb oraz przyszłych kierunków rozwoju Łomży.
"W ankiecie prosimy o ocenę warunków życia i działalności w mieście Łomża oraz możliwości jego rozwoju, wskazanie głównych problemów i wyzwań społecznych występujących na terenie miasta oraz zaznaczenie jego mocnych oraz słabych stron. Prosimy także o wskazanie priorytetów, które mają lub mogłyby mieć największy wpływ na rozwój Łomży w latach 2021-2030, obszarów w których powinna nawiązać się współpraca między miastem Łomża, a gminami sąsiadującymi celem rozwoju Łomży jako ośrodka subregionalnego, jakie zadania powinny być głównym wyzwaniem inwestycyjnym naszego miasta oraz z czym powinno się ono utożsamiać w roku 2030." - czytamy.
Reklama
Ankieta została przygotowana i udostępniona w wersji:
Badanie ankietowe trwa do 8 czerwca 2021 r. Ankieta ma charakter anonimowy.
Źródło: UM Lomza/mylomza