Reklama

Od niedzieli szczepienia przeciw COVID-19 w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży

23/12/2020 11:45

W ponad 70 szpitalach węzłowych w Polsce rozpoczną się pierwsze szczepienia personelu medycznego przeciwko COVID-19. W tym gronie jest m.in. Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Szczepienia grupy "0" mają rozpocząć się w naszym mieście prawdopodobnie już w najbliższą niedzielę.

Blisko 10 tysięcy dawek szczepionki przeciwko COVID-19 ma trafić do Polski już 26 grudnia. Pierwsze szczepienia personelu medycznego z tzw. grupy 0 zostaną przeprowadzone w ponad 70 tzw. szpitalach węzłowych. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że 18 szpitali otrzyma od 150 do 900 dawek, a inne, wytypowane do szczepienia w pierwszej turze szpitale - po 75 dawek.   

– Do końca grudnia trafi do Polski jeszcze kolejne 300 tys. szczepionek, a potem do końca stycznia łącznie będziemy mieli 1,5 mln szczepionek - co pozwoli zaczepić do końca stycznia ok. 750 tys. pacjentów - informował KPRM Michał Dworczyk.

Reklama

Akcja szczepień rozpocznie się również w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.  Szczegóły są jeszcze ustalane, ale najprawdopodobniej pierwsze szczepienia personelu medycznego będą wykonywane od niedzieli 27 grudnia. 

Podkreślmy, że w grudniu zaszczepią się pracownicy służby zdrowia, czyli osoby z tzw. grupy "0", wskazanej w Narodowym Programie Szczepień. To:

  • pracownicy szpitala węzłowego,
  • pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
  • pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej,
  • pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
  • osoby zatrudnione na uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych,
  • osoby zatrudnione w izbach lekarskich, pielęgniarek i położnych, aptekarskich oraz diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów;

Resort zdrowia dodaje, że ze szczepienia w pierwszej kolejności skorzysta też personel niemedyczny – czyli administracyjny i pomocniczy, który pracuje w tych placówkach. Zaszczepić będą się mogły także osoby zatrudnione w firmach współpracujących z tymi podmiotami, którzy przebywają w trybie ciągłym w danej placówce.

Reklama

Zainteresowane szczepieniami podmioty lecznicze mogą zgłaszać się do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży do 27 grudnia. Szczegóły na stronie szpitala

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama