Kierowcy mogą już korzystać z odcinka DK63 "po nowym śladzie" między Zambrowem i Łomżą.
W piątek (17.12) oddany do użytkowania został odcinek drogi krajowej nr 63 w nowym przebiegu między Zambrowem i Łomżą. Odcinek DK63 „po nowym śladzie” powstał w ramach realizacji trasy drogi ekspresowej S61 Łomża Południe – Łomża Zachód.
- To droga, która zmienia swój przebieg w związku budową południowej części obwodnicy Łomży. W skład tego przedsięwzięcia wchodzi oddawana dzisiaj do użytkowania droga 63 z Podgórza do miejsca zwanego węzłem Łomża Południe, czyli połączenia z docelową trasą Via Baltica. Natomiast druga część tego kontraktu, bo to wszystko realizuje firma Mota, zostanie przekazana do użytkowania w miesiącu marcu przyszłegeo roku. I to jest pierwsza część obwodnicy Łomży - mówi Wojciech Borzuchowski, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA.
Reklama
Oddana do ruchu trasa to droga jednojezdniowa. Ma 2 pasy, każdy po 3,5 m. Jest przystosowana do ruchu ciężarówek.
- Dzisiaj z jednej części gminy, np. z Wygody, dojedziemy do drugiej części, do Konarzyc, do Chojn z pominięciem miasta Łomży. Ciężar budowy i istnienia całej obwodnicy Łomży w ciągu Via Baltici przenoszą na siebie mieszkańcy gminy. To faktycznie zmieni nam życie. Rekompensatą będzie to, że u nas pojawiają się tereny inwestycyjne. My z tego skorzystamy i to pozytywnie wpłynie na życie mieszkańców gminy - zapewnia Piotr Kłys, wójt gminy Łomża.Reklama
Więcej w naszym materiale video.