Reklama

Olimpijczyk w Czerwonym Borze [FOTO]

18/10/2021 12:58

Zakład Karny w Czerwonym Borze odwiedził Szymon Kołecki - utytułowany sztangista, wielokrotny medalista mistrzostw Europy i Świata, zdobywca srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 oraz złotego na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008, a także zawodnik MMA.

Więźniowie mogli wysłuchać na żywo co ma do przekazania wybitny sportowiec, zadać własne pytanie a nawet otrzymać autograf z dedykacją. 

- Jak się okazało obok talentu sportowego Pan Szymon jest utalentowanym gawędziarzem. Blisko półtoragodzinne spotkanie upłynęło w iście sprinterskim tempie. Złożyły się na nie opowieści o najważniejszych startach sportowych. O tym jak wiele pracy i wysiłku kosztowały sukcesy w podnoszeniu ciężarów. Osobne miejsce poświęcono „czystości w sporcie” czyli tematyce dopingu i drodze na skróty w osiąganiu sukcesów. Jako ojciec czwórki dzieci Pan Szymon podkreślił jak istotna jest rola sportu w życiu młodych ludzi. Sam stara się by jego pociechy przynajmniej dwa razy w tygodniu- poza zajęciami szkolnymi- uprawiały jakiś sport rekreacyjnie. Ze smutkiem stwierdził, że w jego ocenie poziom usportowienia i sprawności społeczeństwa pomimo ogromnych możliwości spada. Opowiedział też słuchaczom o roli diety w utrzymaniu dobrego zdrowia - relacjonuje kpt. Dariusz Śmiechowski z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. 

Reklama

Na koniec każdy ze słuchaczy otrzymała autograf z dedykacją, a spotkanie zakończyło się obietnicą ponownej wizyty w Czerwonym Borze.

zdj. kpt. Dariusz Śmiechowski

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama