Leśnicy z Łomży oraz więziennicy z Czerwonego Boru po raz kolejny dogadali się. Efekt? Osadzeni zajmą się pracami leśnymi. To z kolei pozwoli im na spłatę zobowiązań finansowych.
Zakład Karny w Czerwonym Borze oraz Nadleśnictwo Łomża zawarły w piątek (5.11) porozumienie. Osadzeni dostaną nowe miejsca pracy.
- Dokument otwiera drogę i daje szansę więźniom na zatrudnienie przy pracach leśnych, związanych z gospodarką prowadzoną przez nadleśnictwo na podległym terenie. Dodatkowo odpłatny charakter zatrudnienia umożliwi wdrożenie w pierwszej kolejności osadzonych, na których ciążą różnego rodzaju zobowiązania finansowe z tytułu np. alimentów czy grzywien. Współpraca z leśnikami będzie miała także wymiar edukacyjny. Skazani zyskają nowe kompetencje i wiedzę na temat lasów i przyrody - informuje kpt. Dariusz Śmiechowski, zastępca rzecznika prasowego Dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.
Reklama
Nie jest to pierwsza współpraca wspomnianych instytucji. Łomżyńskie nadleśnictwo oraz ZK w Czerwonym Borze już wcześniej działały razem m.in. przy takich akacjach jak sprzątanie świata czy zimowe dokarmianie ptaków.
Źródło: ZK Czerwony Bór