Łomżyńscy urzędnicy przypominają, że głosowanie na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok trwa do 31 października.
Mieszkańcy Łomży mają możliwość wrzucenia wypełnionych kart do urn znajdujących się w Urzędzie Miejskim i Szkole Podstawowej nr 5 do piątku 29 października w godzinach pracy tych instytucji. Głosowanie stacjonarne w ostatni weekend będzie możliwe w Parku Wodnym przy ul. Wyszyńskiego 15 w godzinach 8:00-22:00. Do północy 31 października można będzie dokonać wyboru zadań za pomocą interaktywnej karty do głosowania.
Głosowanie internetowe możliwe jest --->TUTAJ<---
Urzędnicy jednocześnie przypominają, że aby oddany głos był ważny należy spełnić następujące zasady:
- każda osoba głosować może tylko jeden raz;
- w każdej z kategorii zadań (ogólnomiejskie, strefowe, osiedlowe, Młodzieżowy Budżet Obywatelski) można wybrać tylko jedno zadanie;
- przy wybranym zadaniu w rubryce „Wybór” należy postawić znak „X”;
- w karcie należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, a także podpisać czytelnie kartę do głosowania (w przypadku głosujących poniżej 16 lat, zgodę na głosowanie musi podpisać rodzic/opiekun prawny) oraz napisać liczbę oddanych głosów na karcie.
Głos będzie nieważny w razie wyboru więcej niż jednego zadania w każdej z czterech kategorii, niewypełnienia pól obowiązkowych w karcie lub braku czytelnego podpisu.