Reklama

Pacjenci onkologiczni nie powinni zwlekać

23/11/2020 08:09

Pandemia koronawirusa powoduje, że mniej osób zgłasza się na wizytę u lekarza i badania profilaktyczne. Na dalszą diagnostykę i leczenie nie zgłaszają się nawet pacjenci, u których zdiagnozowano nowotwór.

Oddział Onkologii w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży jest jednym z tzw. oddziałow "niecovidowych" i realizuje pełen zakres zakontraktowanych świadczeń medycznych

- Aby zapewnić większe  bezpieczeństwo pacjentom onkologicznym, wszyscy przyjmowani do oddziału pacjenci mają wcześniej wykonywane wymazy w kierunku Covid-19, na które kierują lekarze z Poradni Onkologicznej. Dlatego bez obaw, pacjenci onkologiczni, mogą i powinni nieprzerwanie kontynuować swoje specjalistyczne leczenie i nie zwlekać z wizytami u lekarzy onkologów w Poradni Onkologicznej - informuje Jolanta Gryc, Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji.

Reklama

Oddział funkcjonuje obecnie w nowej lokalizacji - w wyremontowanej części szpitala obok Oddziału Kardiologicznego (V piętro). Wszystkie zakontraktowane świadczenia medyczne realizuje także Poradnia Onkologiczna.

- Do poradni tej nie ma kolejek, a pacjenci przyjmowani są na bieżąco - podkreśla Jolanta Gryc. - W Poradni Onkologicznej oprócz chemioterapii ambulatoryjnej  i porad specjalistycznych realizowane są także porady zabiegowe. Wszystkie w/w świadczenia realizują lekarze specjaliści z zakresu onkologii klinicznej oraz chirurgii onkologicznej. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama