Reklama

Piątnica: Niewybuch w pobliżu mleczarni. Mieszkańcy wracają do domów [VIDEO i FOTO] [AKTUALIZACJA]

17/12/2019 10:53

Pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej granat moździerzowy ujawniono dzisiaj podczas prac w obrębie skrzyżowania ulic Wesołej i Fortecznej w Piątnicy. Na miejscu są służby. Mieszkańcy będą ewakuowani.

Informacja o odnalezieniu niewybuchu wpłynęła dzisiaj o godz. 9:12. Sprawcą całego zamieszania jest granat moździerzowy o długości około 30-40 centymetrów wraz z zapalnikiem. Znalezisko pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Na miejscu są strażacy, policjanci oraz wójt gminy Piątnica, który przekazał nam, że rozpoczyna się ewakuacja ludności, która obejmie promień około 500 metrów. Aktualnie policjanci ze strażakami prowadzą akcję informacyjną wśród mieszkańców. Miejsce zbiórki to parking przy szkole na ul. Szkolnej. Gmina zapewniła autobus z kawą i herbatą.

Reklama

Policja przekazuje, że na chwilę obecną OSM Piątnica podjęła decyzję o nieewakuowaniu zakładu. Może się to jednak zmienić. 

Niebezpiecznym znaleziskiem zajmą się saperzy z Orzysza, którzy w ostatnim czasie dość często odwiedzają nasz region. Na miejscu stawią się już niedługo.

[AKTUALIZACJA] Niewybuch został podjęty przez saperów i mieszkańcy Piątnicy wracają już do swoich domów. Policja podaje, że łącznie ewakuowano 185 osób. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości