Ośmiu nielegalnych migrantów znajdowało się w busie, który wczoraj wieczorem został zatrzymany do kontroli w Piątnicy. To obywatele Iraku, Syrii i Iranu.
Wczoraj (17.10) policjanci i strażnicy graniczni zatrzymali kierowcę busa oraz jego pasażerów - nielegalnych migrantów. Peugeot na polskich numerach rejestracyjnych został skontrolowany na terenie Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy. Informowaliśmy o tym tutaj: Nielegalni migranci zatrzymani w Piątnicy. Wspólna akcja policji i straży granicznej na terenie szkoły [FOTO]
Okazuje się, że obywatel Ukrainy przewoził w środku aż 8 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli naszą granicę. Mjr Katarzyna Zdanowicz z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej przekazała nam, że w środku znajdowali się: obywatele Iraku (4 osoby), obywatele Syrii (3 osoby) i 1 obywatel Iranu.
Ukrainiec kierujący peugeotem został zatrzymany i usłyszał zarzut. Czynności związane z cudzoziemcami prowadzą funkcjonariusze Straży Granicznej.
To kolejne zatrzymanie nielegalnych migrantów w Piątnicy. W ubiegłym miesiącu w ręce służb wpadli tam obywatele Konga, Kamerunu i Gwinei.