Place zabaw w Łomży są czyste i bezpieczne. Dbają o to pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, którzy mają do dyspozycji zakupiony przez miasto sprzęt do dezynfekcji urządzeń publicznych.
Prezydent Mariusz Chrzanowski uważa, że inicjatywa dezynfekowania placów zabaw jest bardzo cenna. W zeszłym roku miasto zakupiło i zamontowało bezdotykowe stanowiska z napędem nożnym do dezynfekcji rąk ,w grudniu zakupione zostały trzy urządzenia do termicznej dezynfekcji przestrzeni publicznej. Te ostatnie przydadzą się do oczyszczenia np. ławek, przystanków i wszystkich innych przedmiotów, które są odporne na działanie wysokiej temperatury.
- Widzimy w ostatnim czasie, jak ważna jest dezynfekcja, dbanie o zdrowie - mówi włodarz miasta. - Dezynfekcja placów zabaw na pewno uspokoi rodziców, których pociechy bawią się na tych placach. Rodzice będą świadomi, że dzieci bawią się w bezpiecznych, higienicznych i zdrowych warunkach.
Reklama
Urządzenie jest w pełni ekologiczne i wykorzystuje wyłącznie gorącą wodę pod ciśnieniem.
- W chwili obecnej umyliśmy już wszystkie place zabaw w całym mieście - mówi Kamil Mateuszczyk, kierownik Zakładu Oczyszczania Miasta MPGKiM. - Staramy się, by te nasze pociechy w sposób bezpieczny mogły się bawić.
Jak zauważa Bernadeta Krynicka, dyrektor MPGKiM, czynności dezynfekujące będą powtarzane co kilka tygodni. To jednak nie wszystko.
- Te same zestawy będziemy wykorzystywać do walki z chwastami, które rosną w kostce, polbruku, chodnikach - tłumaczy dyrektor miejskiego zakładu budżetowego. - Jest to najbardziej ekologiczna, sprawdzona metoda walki z chwastami w przestrzeni publicznej.
Reklama
Więcej w naszym materiale VIDEO