Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży ma już umowę na prowadzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, które powinno ruszyć w najbliższą sobotę. Teraz WOPR-owcy muszą uwijać się jak w ukropie, bo na przygotowanie całości mają zaledwie kilka dni.
Umowa z miastem podpisana została w ostatniej chwili, kilka dni przed planowanym uruchomieniem miejskiej plaży przy moście Hubala. Teraz trzeba jak najszybciej dopiąć wszystko na ostatni guzik i nadrobić zaległości, aby mieszkańcy Łomży i regionu mogli bezpiecznie korzystać z wypoczynku nad wodą.
Czasu jest jednak bardzo mało, bo miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli powinno zostać uruchomione w najbliższą sobotę (27.06). Najtrudniejszym i najbardziej pracowitym dniem ma być piątek. Wtedy na terenie przy moście Hubala powinien pojawić się niezbędny ratownikom sprzęt, a niektóre z potrzebnych rzeczy trzeba jeszcze zamówić.
Po uruchomieniu plaży powinniśmy spodziewać się nie tylko ratowników na lądzie, ale również patroli na łodziach motorowych, dbających o bezpieczny wypoczynek. Miasto na uruchomienie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli i patrole na rzece Narew przeznaczyło 100 tysięcy złotych. Według założeń prawnych 'miejsce..." ma funkcjonować przez 30 dni.
Aktualne prognozy synoptyków nie wskazują, aby w najbliższy weekend towarzyszyła nam prawdziwie letnia pogoda. Chociaż ma być ciepło, w regionie możemy spodziewać się burz z deszczem.