14 nowych funkcjonariuszy ma w swoich szeregach podlaska Krajowa Administracja Skarbowa. Uroczyste ślubowanie odbyło się w siedzibie Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku.
W obecności kadry kierowniczej podlaskiej KAS, do 996 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, którzy pełnią obecnie służbę w województwie podlaskim, dołączyło 14 kolejnych. Oprócz mianowań do dwuletniej służby przygotowawczej, 3 funkcjonariuszy Dyrektor Izby Administracyjnej w Białymstoku Wojciech Orłowski mianował do służby stałej.
Funkcjonariusze, którzy po raz pierwszy włożyli mundur mają za sobą wymagający, wieloetapowy i trwający kilka miesięcy proces rekrutacji, na który składał się m.in.: test wiedzy, test sprawności, rozmowa kwalifikacyjna oraz badanie zdolności do pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej.
Od początku roku podlaska KAS przyjęła łącznie 87 nowych funkcjonariuszy. Wykonują oni zadania wspólnie z członkami korpusu służby cywilnej, których w podlaskiej KAS jest obecnie 1287.
fot. IAS Białystok