W Białymstoku odbyły się dziś (16.09) regionalne uroczystości z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej. Podczas wydarzenia 131 wyróżniającym się pracownikom i funkcjonariuszom podlaskiej KAS zostały wręczone odznaczenia oraz awanse.
„Mimo, że był to niełatwy, naznaczony pandemią rok, podlaska KAS wywiązała się ze swoich zadań bardzo dobrze" – powiedział Dyrektor IAS Wojciech Orłowski. „Dziękuję wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej za wysiłek, który podejmują podczas codziennej pracy i służby, za rzetelność i zaangażowanie oraz za inicjatywy, które pozwalają nam stawać się coraz lepszymi w tym co robimy. To Państwa praca i codzienna służba jest tym, co daje wyniki, których się od nas oczekuje i za to chylę przed Państwem czoło" - dodał.
W uroczystości wzięła również udział szefowa KAS, minister Magdalena Rzeczkowska, która podkreśliła, że podlaska KAS jest liderem w zakresie wyników badań jakości obsługi podatników, ma znaczący wkład we wdrażanie w KAS innowacyjnych rozwiązań, a ponadto od innych jednostek KAS różni się tym, że oprócz obsługi rynku wewnętrznego ma również granicę zewnętrzną Unii Europejskiej co wiąże się z dodatkowym wysiłkiem wkładanym w jej ochronę.
„Państwa osiągnięcia pokazują, że siłą KAS są pracownicy i funkcjonariusze, oddani idei dążenia do wspólnego celu. Bez Państwa, bez ludzi kreatywnych, otwartych na nowoczesność, patrzących w przyszłość, a jednocześnie doskonale rozumiejących i wypełniających ideę służby publicznej, realizacja stawianych przed nami wyzwań nie byłaby możliwa." – mówiła minister do zgromadzonych.
Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe pracownikom i funkcjonariuszom, którzy wzorowo wykonywali swoje obowiązki oraz mieli wyjątkowe zasługi w realizacji zadań KAS. Wśród odznaczonych 9 osób otrzymało odznaczenia przyznawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a 47 osób otrzymało odznaki „Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej". Mianowania prezydenckie na stopień podkomisarza otrzymało 15 funkcjonariuszy, 40 kolejnych odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe, a 20 pracowników cywilnych otrzymało awanse w korpusie służby cywilnej.
Wojewódzkie obchody Dnia KAS zakończą się 21 września nabożeństwami w Cerkwi pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Fastach oraz w Kościele Garnizonowym pw. Św. Jerzego w Białymstoku, które odprawione zostaną w intencji pracowników i funkcjonariuszy podlaskiej KAS.
Źródło: IAS Białystok/red. mylomza