Reklama

Podsumowano akcję Gorączka Złota. Łomża na 3 miejscu w regionie

18/06/2024 12:13

W tym roku zbiórka "grosiaków" po raz pierwszy w województwie podlaskim odbyła się na tak dużą skalę. Zgłosiło się do niej 47 szkół, 7 przedszkoli i 3 instytucje.

„Gorączka Złota PCK” to jedna z corocznych akcji Polskiego Czerwonego Krzyża, której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Od początku jej trwania zebrano aż ponad 3 miliony złotych.

Akcja polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. W ramach akcji prowadzone są zbiórki w sklepach, w szkołach, w przedszkolach oraz w firmach. Zaangażowanie darczyńców z całej Polski sprawia, że drobne monety zamieniają się w „tony złota”. Cały ten skarb pomaga najmłodszym, zapobiega wykluczeniu społecznemu i stwarza szansę na lepszy start w dorosłość. 

Reklama

Poprzez akcję ,,Gorączka Złota’’ Polski Czerwony Krzyż promuje idee wolontariatu oraz bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Większość wolontariuszy to uczniowie pomagający swoim rówieśnikom. To niesamowite ile zdziałać mogą nawet tak młode osoby. 

Łomża w zestawieniu oddziałów rejonowych uplasowała się na 3 miejscu pod względem ilości zebranego złota liczonego w kilogramach, a wynik naszego miasta wyniósł 262,05 kg. Natomiast, w zestawieniu placówek oświatowych w woj. podlaskim — Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży zajęła 2 miejsce z wynikiem 105,2 kg, co jest imponującym wynikiem. Jednak ilość nie zawsze jest najważniejsza. Najważniejsze jest zaangażowanie, czym z pewnością wykazali się uczniowie łomżyńskiej szkoły. Nawet najmniejsza garstka monet to wkład w nasze wspólne pomocowe dzieło. 

Reklama

Środki z Gorączki Złota trafią na wsparcie dzieci z województwa podlaskiego, m.in. wyprawki szkolne, rehabilitację, sprzęt rehabilitacyjny czy sprzęt sportowy.

Źródło: PCK Aktualizacja: 18/06/2024 12:26
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości